Yağ Tutucu Temizliği

Hayvansal veya bitkisel yağların sıkça kullanıldığı ticari ve endüstriyel tesislerde atık yağların kanalizasyon sistemine geçişini engelleyen haznelere yağ tutucu adı verilmektedir. Bu hazneler pislikten yağları ayırarak, belirli bir bölmede tutar ve kanalizasyonda atık yağların birikerek tıkanmasına engel olur. Kanalizasyon tıkanıklığını önlemek, kanalizasyon borularının uzun yıllar kullanılmasını sağlamak adına yağ tutucu kullanımı ve Yağ Tutucu Temizliği oldukça mühimdir.

     Yağ Tutucular Nerelerde Kullanılır?

   Çok geniş bir kullanım alanı olan yağ tutucular, birçok yerde kullanılarak, şehir ve drenaj sistemine yağların ulaşımını engeller. Kullanım alanları:

  • Restoranlar
  • AVM’ler
  • Oteller
  • Hastaneler
  • Yemekhaneler
  • Pastaneler
  • Mezbahalar
  • Yağ üretim fabrikaları

     Yağ Tutucunun Temizlik Zamanını Nasıl Uzatılabiliriz?

   Yağ tutucunuzu sık sık temizletmek istemiyorsanız, yağ tutucu içine bakteri ilavesi yapılabilir. Bu bakteriler, yağ tutucu içerisindeki atık yağlarla beslenen bakterilerdir. Atık yağları tüketen bu bakteriler, zamanla atıklardaki azalmaya yardımcı olmaktadırlar. Günlük olarak ya da belirli zamanlarda yağ tutucuya yapabileceğiniz bakteri ilavesiyle, Yağ Tutucu Temizliği zamanını uzatabilirsiniz.

     Yağ Tutucu Kullanılmazsa Ne Olur?

   Eğer yağ tutucu kullanmanız gerekiyor ve kullanmıyorsanız, sizi ek maliyetler bekliyor demektir. Atık yağlar hem doğaya zarar vermekte, hem de cebinize zarar vermektedir. Gider borularından atılan atık yağlar, zamanla donarak bu borulara hasar vermekte ve geri dönüşü olmayan, büyük masraflara yol açan ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Donuk yağlar, zamanla tıkanıklığa neden olmakta ve borularda çatlamalara bile yol açmaktadır. Bu gibi sebeplerden ötürü, yağ tutucu kullanımı yaygınlaştırılmalıdır.

     Yağ Tutucu Temizliği Nasıl Yapılır?

   Yağ tutucu haznede birikmiş olan atık yağların çevre ve insan sağlığı göz önüne alınarak temizlenmesi gerekmektedir. Periyodik olarak yapılması gereken bu Yağ Tutucu Temizliğinde, birikmiş atık yağlar, özenle temizlenmektedir.

   Profesyonel ekibimizle, Yağ Tutucu Temizliğini gerçekleştirmekteyiz. Temizlik yapılırken, kullanılan özel maddelerle %100 hijyen sağlanır ve yağ tutucu tekrar kullanıma uygun hale getirilir. Kullandığımız özel temizlik maddelerinde, insan sağlığını tehdit eden bir madde kullanmamaktayız.

   Aylık, yıllık, haftalık periyodik Yağ Tutucu Temizliği ve genel bakımlarınızı yapıyoruz. Yaptığımız işin garantisini verdiğimiz gibi, Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetteyiz. Bizi aradığınız takdirde, size en yakın şubemizden profesyonel bir ekip yönlendirmekte ve Yağ Tutucu Temizliğinizi gerçekleştirmekteyiz. Siz de, kaliteli ve üstün hizmet anlayışı için bize ulaşın.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız