Petek Temizleme ve Petek Temizliği

   Kış ayları boyunca, sıkça kullandığımız kaloriferlerin belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Kalorifer ve petek temizliğine, daha verimli şekilde çalışan kaloriferler için büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde, bakımı doğru düzgün bir biçimde yapılmış kaloriferlerin ısıtma kabiliyeti de en üst düzeye çıkmaktadır.

   Temizliği yapılmamış kaloriferlerde büyük ısı kayıpları olmaktadır. Bu da kombinizi ne kadar yakarsanız yakın, faturalarınız fazla gelmeye başlar ama eviniz / iş yeriniz yeteri kadar ısınamaz. Tüm bunların yanı sıra, evinizde ısı yalıtımı doğru şekilde yapılmış olsa da, kalorifer ve peteklerin temiz olmaması, yeterli ısıyı alamamanıza neden olur.

     Kalorifer Ve Petekler Neden Kirlenmektedir?

   Kalorifer tesisatının iç kısmında bakterilerin oluşması nedeniyle, zamanla çamurlaşma ve tortular oluşmaktadır. Bunlar, katran gibi olarak, ısı geçişini engellemektedir. Bu tortu ve pislikler sebebiyle, kaloriferin içi çok kirli bir hale gelir.

Bu sebeplerden ötürü, cihazın giriş kısmında bulunan filtre ve kir tutucular da tıkanıklık oluşur. Gözenekleri tıkanmış mekanizma, olması gereken ana işlevini yerine getiremez hale gelir.

     Kalorifer Ve Petek Temizliğini Kendimiz Yapabilir miyiz?

   Kalorifer ve Petek Temizliğini, kendi imkanlarınızla gerçekleştirmeniz mümkündür. Uzun süredir kullanılmış peteklerde birikmiş hava ve tortuları, kısmen temizleyebilirsiniz.

  • Kombi-petek-tesisat temizlemek için yardımcı çözeltiler kullanabilirsiniz.
  • Vidaları gevşeterek, birikmiş kirli suyu akıtabilirsiniz.
  • Petekleri yerinden çıkararak yıkayabilirsiniz.

   İşte bunun gibi yöntemlerle Kalorifer ve Petek Temizliği yapabilirsiniz; fakat, tüm bunlar için zaman ayıramayacağınızı ve üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız, profesyonel bir yardım da alabilirsiniz.

   Sonuç olarak, petek ve kalorifer temizliği kolay gibi görünse de külfetli bir iştir. Etraflıca bir temizlik yapabilmek için uzun zaman ayırmanız gerekmektedir. Tüm gün bunlarla uğraşmak yerine, birkaç saatlik profesyonel destek ile işinizi kolayca çözüyoruz.

   Kalorifer ve Petek Temizliği Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

   Doğru zamanda doğru şekilde, uzman bir ekiple yapılmış kalorifer ve petek temizliği çalışmasıyla birçok konuda avantaj yaşayacaksınız.

  • Isınmak için kombinizi yüksek seviyelerde çalıştırmanıza gerek kalmaz. Kaloriferler randımanlı şekilde çalıştığından, verimli şekilde ısınma sağlamaktadır.
  • Faturanızda gözle görülür bir azalma yaşanır. Daha az ödersiniz.
  • Kalorifer ve petekler, eşit şekilde ısınırlar.
  • Profesyonel ekibimiz, evinizi kirletmeden gerekli temizliği yapar.
  • Zamanınız size kalır, sizin yerinize biz uğraşırız.

     Profesyonel Kalorifer Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

   Tesisat işlerinde kaliteli, profesyonel ve özenli çalışmasıyla bilinen Protek firması olarak, kalorifer tesisatı ve petek temizliği konusunda en iyi ve güçlü cihazlardan faydalanmaktayız. Güçlü temizleme gücüne sahip özel makinelerimiz, peteklerde ve kaloriferlerde %100 temizlik sağlamaktadır.

   Belki, piyasada bulunan bazı kimyasalları kullanarak, petekleriniz temizlenebilir; fakat, bu kimyasalların içeriği tam olarak bilinmediğinden, belki de sizin tesisatınız da ilerleyen zamanlarda kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca, kimyasalla temizlik yapıldığı takdirde, bu kimyasalı iyi bir şekilde temizlemiş olmak gerekmektedir.

   En etkili petek temizliğine, peteğin alt kısmından başlanır. Kaliteli bir cihaz yardımıyla, kalorifer ve peteklerin içi tertemiz hale getirilerek; müşteriye teslim edilir. Protek Mühendislik olarak, petek ve kalorifer temizliği esnasında, kimyasal madde kullanmamaktayız.

   Konusunda uzman, özenli ve profesyonel ekibimizle; kalorifer ve petek bakım-temizlik işlerinizde yapacağımız işin garantisini vermekteyiz. Siz de, müşterilerini düşünen, onların menfaatini her şeyin üstünde tutan; kaliteli bir hizmet anlayışı için bizi arayabilirsiniz. 

 

   Detaylı bilgi almak ve (İstanbul veya Ankara'nın herhangi bir ilçesinde bulunan konutunuza) hizmet talebinde bulunmak için 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları çevirerek müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız