Pimaş Açma

Mutfak lavabosu, küvet, lavabo, banyo gibi yerlerde, pis suların iletimini sağlayan PVC borulara pimaş da denmektedir. Uzun süreli ya da yanlış kullanım dolayısıyla zamanla tıkanan pimaş borular Pimaş Açma işlemiyle eski haline getirilmektedir.

     Pimaş Borular Neden Tıkanır?

   Pimaş borular, yanlış kullanımlar sebebiyle tıkanmaktadır. Özellikle tuvaletlerde, klozetlerde biriken tuvalet kağıtları tıkanmalara sebep olmaktadır. Tuvaletlerin pimaş gider borularında birikip, tıkanmaya sebep olan kağıt, peçete, ped gibi ürünleri mümkün olduğunca tuvaletlerin içine atmamak gerekir. Tuvaletlere atılan kağıtlar, büyük tıkanıklıklara neden olmakla birlikte, tuvaletinizin taşmasına, koku sorununa da davetiye çıkarır.

   Bir diğer, tıkanıklık sebeplerinden birisi de; inşaat kalıntılarıdır. İnşaat zamanından kalan taş ve tuğla gibi sert cisimler, pimaş borularda atık suyunun geçişini engellemekte ve zamanla tıkanmaya neden olmaktadır.

   Pimaş Açma'ya, pimaş borularda onarım ve bakıma ihtiyaç duyulmasının bir diğer sebebi de; zamanla biriken kirlerin ve tortuların, pimaş borulara fazla yük bindirmesi nedeniyle borularda çatlak, kırılma gibi problemlere yol açmasıdır.

     Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

  • Tuvaletlere kağıt atılmamaya özen gösterilmelidir.
  • Lavabolara yemek artıkları boşaltılmamalıdır.
  • Banyo giderine sabun artığı ya da kıl gitmemesine dikkat edilmelidir.
  • Eğer, gider borularından koku geliyorsa; genel bir tesisat kontrolü yaptırılmalıdır.
  • Su kaçağı şüphesi varsa, pimaş borular acilen kontrol edilmelidir.

   Bunun gibi bazı önlemler en başından alınarak, pimaş tıkanıklığı bir nebze önlenmiş olur. Yanlış kullanımları en aza indirerek bu gibi tıkanıklıklardan kurtulmuş olursunuz. Ek masraflar da çıkmamış olur.

     Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

   Eğer profesyonel bir yardım almak isterseniz, evinizde kırma dökme yapmadan, pimaş açma işlemi gerçekleştirilecektir. %100 işe yarayan, güvenli bir yöntem ile pimaş açılmaktadır.

   Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti neticesinde, tıkalı pimaş boruları özenle açılmakta ve tekrar sağlıklı şekilde kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu şekilde erken müdahale edilen pimaş borulara, gerekli bakım onarım yapılır. Böylece daha büyük tadilat masraflarından kurtulmanız sağlanmış olur.

   Protek Mühendislik olarak, mikro kameralar ve diğer özel ekipmanlarımızla tıkanıklık sebebini ve yerini tespit ettikten hemen sonra, Pimaş Açma işini de çözmekteyiz. Hem uygun fiyatlarla bu işlemi yapmaktayız, hem de uzman ekibimiz ile yapmış olduğumuz işin garantisini vermekteyiz. Sorununuza yerinde müdahale ve %100 çözüm üretiyoruz. Siz de zaman kaybetmeyin, bizi arayın. Size en yakın şubemizden, uzman ekiplerimizi hemen yönlendirelim.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız