Su Kaçağı Tespiti

Evlerde, iş yerlerinde ve tesisatı uzun süredir yenilenmemiş konutlarda karşılaşabileceğiniz su kaçağı probleminin noktasal tespiti zor ve zahmetli bir işlemdir. Su kaçağı konuta ciddi zararlar verebilen bir tesisat problemdir. Uzun süredir bakımı ve tesisat yenilemesi yapılmamış binalarda su kaçağına rastlanma ihtimali daha yüksektir. Dairenizde veya iş yerinizde su sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız, birkaç gözlem yaparak sızıntı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak su kaçağını tespit etmek çoğu zaman oldukça zor ve zahmetli olabiliyor. Bazı su kaçağı vakaları, yalnızca profesyonel şekilde kontrol yapılarak bulunabilmekte ve çözülebilmektedir.

Aşağıda Su Kaçağı Tespiti ile ilgili videomuzu izleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

Çok fazla su kullanmadığınız halde, su faturanız çok yüklü miktarda gelmeye başladıysa, tüm musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız dönmeye devam ediyorsa, banyo ve mutfak gibi noktalarda onarım yapıldığı halde alt dairenin tavanında kabarma ve sararmalar varsa, duvarlarda nem, kabarma ve rutubet şikayetiniz varsa, kanalizasyonda çeşitli böcekler çoğaldıysa, su kaçağı problemi olduğunu düşünmeye başlamak gerekebilir. Çünkü su kaçağından kurtulmak istiyorsanız öncelikle sorunu anlamak ve anladıktan sonra da gerekli adımları atmak gerekmektedir.

Su Kaçağı Neden Oluyor?

Su kaçağı probleminin ortaya çıkması için birden fazla sebep vardır. Ticarethanelerde ve konutlarda; zamanla aşınan, eskiyen ve tıkanan tesisat borularının çatlayarak çeşitli su sızıntılarına sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız yerde veya iş yerlerinde zaman zaman tesisat bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapılması gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda daha büyük hasarlarla karşılaşmamak için tesisat işlerinin aksatılmaması büyük önem arz etmektedir.

Su kaçağının bir diğer sebebi de sıcak su borularının zamanla tahrip olmasıdır. Konutunuzda su kaçağının sıcak su borularında olduğundan şüpheleniyorsanız, birkaç gün o boruları kullanmayıp gözlem yaparak sızıntı olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Noktasal tespit gerçekleştiremeseniz bile en azından su kaçağının hangi tesisat hattında olduğunu tespit etmiş olursunuz.

Atık su borularında biriken pislik, tortu veya atık yağlar sebebiyle borularda tıkanma ve tıkanmaya bağlı çatlama, kırılma gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Buna benzer sorunlar da su kaçaklarına sebep olmaktadır.

Su Kaçağı Tespitiyle uğraşmak istemezseniz, bu işi profesyonellere bırakabilirsiniz. Protek Mühendislik olarak deneyimli, uzman ve profesyonel ekiplerimizle her zaman yardımınıza hazırız. Su Kaçağı Tespiti servis işlemi sırasında konutunuzun hiçbir yerine zarar vermeden özel dinleme cihazlarımızla arızayı noktasal olarak tespit ediyoruz.

Su Kaçağı Tespiti servis hizmeti sırasında ihtiyaç duyulursa kameralı cihazlarımızdan da yardım alıyoruz. İhtiyaca göre en uygun yöntemi kullanarak, komşularınızla en ufak bir sorun yaşamadan sizi bu yükten kurtarıyoruz.

Protek Mühendislik olarak müşterilerimize 25 yılı aşkın bir süredir hizmet ettiğimiz ve bu süre zarfında kaliteye oldukça fazla önem verdiğimiz için, bünyemizde Su Kaçağı Tespiti konusunda tüm cihazlar fazlasıyla bulunmaktadır. Bu cihazlarla su kaçağının yerini tespit ettikten sonra dilerseniz onarımı da biz yapıyoruz. Noktasal tespit sayesinde küçük bir bölgede çalışma yapıldığı için hem kısa bir sürede hem de az bir maliyetle gerçekleştirilmektedir.   

Hasarlı kısmın yeri kameralı ve robot cihazlarla kesin olarak bulunduktan sonra, üzeri açılarak onarılmaktadır. Boşuna zaman kaybetmeye, duvar ve fayansları kırıp dökerek maliyeti yükseltmeye gerek kalmadı. Hem zamandan tasarruf ediyor hem de dairenizin en az hasarla bu operasyonu atlatmasını sağlıyoruz.

Cihazlarla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

Su Kaçağı Tespitinde sıklıkla kullanılan teknik cihazlar suyun akış yönünü bularak, su kaçağını bir ekran üzerinde göstermektedir. Bu cihazlar Su Kaçağı Tespiti için en çok rağbet gören elektronik cihazlardır. Özellikle termal kameralar ile sıcak su borularında yaşanan su kaçakları rahatlıkla bulunabilmektedir. Termal kameralar yardımıyla sıcak su borularının tespiti yapıldıktan sonra devreye dinleme cihazları girer. Dinleme cihazı Su Kaçağı Tespitinde en çok tercih edilen ve en verimli cihazdır. Çünkü dinleme cihazı ile en hassas su kaçakları bile ayırt edilebilmekte ve yeri bulunabilmektedir.

Bir başka Su Kaçağı Tespit cihazı ise atık su kamerasıdır. Su kaçaklarının olduğu atık su borularında birden fazla hasarlı bölge olabilmektedir. Özellikle kırılmış, çatlamış veya ustalık hataları diye tasvir ettiğimiz tesisatın yapısından kaynaklı su kaçağını tespit ederken atık su kamerası sıkça kullanılmaktadır. Bu kamera yardımıyla, sorunlu bölge görülebilmekte ve gerekli müdahale yapılabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti servis işlemi sırasında sıkça yardım alınan cihazların bir diğeri de “nem ölçer” cihazıdır. Bu cihaz anlaşılacağı üzere nemi ölçmekte ve yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır.

  Su Kaçağı Tespiti Maliyeti nedir?

   Su kaçağını tespit ederken, konutunuzdaki probleme göre maliyet değişim göstermektedir. Her tesisat probleminin çözümü birbirinden farklı olacağı için, yapılacak işlemde de buna göre farklı cihazlar kullanılması gerekecektir. Su kaçağının sebebini ve yerini bulunduktan sonra ekiplerimiz olabilecek en uygun fiyat teklifini müşteriye bildirir. Ekibimiz müşteriden onay aldığı takdirde sorunu en kısa sürede çözecektir. Bütçenizi sarsmayacak, profesyonel bir hizmet için Protek Mühendisliğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca eski yöntemlerle yapılan Su Kaçağı Tespiti işlemleri sırasında konutunuzdaki hasar düşünüldüğü zaman, profesyonel yöntem ve cihazlar ile yapılan Su Kaçağı Tespiti servis hizmetini tercih etmemek sizin ve konutunuzun zararına olacaktır.

 

Su Kaçağı Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her servis hizmetinde olduğu gibi Su Kaçağı Tespitinde de önemli olan, uzman bir ekipten ve konusunda profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Su Kaçağı Tespitinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, doğru cihaz kullanımı ile kaçağın nereden başladığı ve neden su kaçağı oluştuğunu doğru şekilde bulabilmektir. Konusunda eğitim almış, yıllardır bu işte uzmanlaşmış ekibimizle, yaptığımız işin garantisini vermekteyiz. Sürpriz yaşamamak, hayal kırıklığına uğramamak ve gereksiz masraftan kurtulmak için Protek Mühendislik ekibine güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteli hizmetimizle her daim müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti İçin Her Zaman Hizmet Alabilir miyiz?

Protek Mühendislik olarak deneyimli ve uzman kadromuzla İstanbul'un her ilçesinde faaliyet göstermekteyiz. Müşterilerimize kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Su kaçağından şüphe ettiğinizde, sızıntı gibi sorunlarla karşılaştığınızda bize her zaman ulaşabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimize en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve su kaçağı problemlerini hızlıca çözmekteyiz. 

     Su Kaçağı Tespitinde Neden Protek’i tercih etmeliyim?

Protek Mühendislik olarak çeyrek asırdır İstanbul ve Ankara'da profesyonel hizmetimizi sunmaktayız. Üstün hizmet anlayışı ve müşteri menfaatlerini düşünen sistemimizle her zaman kaliteyi ön planda tutmaktayız. Keşke dememek için su kaçağı vb. problemlerinizde bize ulaşın.

Çünkü:

  • Son teknoloji cihazlarımızla; kameralı ve robotlu sistemlerle Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.
  • Kırmadan dökmeden su kaçağını noktasal olarak bulmaktayız.
  • Su Kaçağı Tespitini yaptıktan sonra gerekli onarım ve tamiri de gerçekleştirmekteyiz.
  • Ek masraflara gerek kalmadan işinizi çözmekteyiz.
  • Yaptığımız işin garantisini vermekteyiz.
  • Konusunda profesyonel ekibimizle işinizi şansa bırakmıyoruz.
  • Tüm tesisat sorunlarında, yılların deneyimiyle hareket etmekteyiz.
  • İstanbul ve Ankara'nın her noktasına hizmet vermekteyiz.

Siz de Su Kaçağı Tespiti işleriniz için kaliteli, profesyonel ve garantili bir hizmet almak istiyorsanız 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları arayabilirsiniz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız