Su Kaçağı Tespiti

Evlerde, iş yerlerinde ve tesisatı uzun süredir yenilenmemiş konutlarda karşılaşabileceğiniz su kaçağı probleminin noktasal tespiti zor ve zahmetli bir işlemdir. Konuta ciddi zararlar verebilen bir problemdir. Uzun süredir bakımı ve tesisat yenilemesi yapılmamış binalarda su kaçağına rastlanma ihtimali daha yüksektir. Eğer dairenizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız, birkaç gözlem yaparak su kaçağı olup olmadığını ayırt edebilirsiniz. Fakat yine de tüm bunların yanında, su kaçağını tespit etmek bazen oldukça zor ve zahmetli olabiliyor. Bazı su kaçağı vakalarında, yalnızca profesyonel şekilde kontrol yapılarak bulunabilmekte ve çözülebilmektedir.

Aşağıda Su Kaçağı Tespiti ile ilgili videomuzu izleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

      Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

Çok fazla su kullanmadığınız halde, su faturanız çok yüklü miktarda gelmeye başladıysa, tüm musluklar kapalı olduğu halde, su sayacınız dönmeye devam ediyorsa, banyo ve mutfak gibi noktalarda onarım yapıldığı halde alt dairenin tavanında kabarma ve sararmalar mevcutsa, duvarlarda nem, kabarma ve rutubet şikayetiniz varsa, kanalizasyonda çeşitli böcekler çoğaldıysa, su kaçağı problemi olduğunu düşünmeye başlamak gerekebilir. Çünkü su kaçağından kurtulmak istiyorsanız öncelikle sorunu anlamak ve anladıktan sonra da gerekli adımları atmak gerekmektedir.

     Su Kaçağı Neden Oluyor?

   Su kaçağını probleminin ortaya çıkma nedenleri oldukça fazladır. Ticari yerlerde ve konutlarda; zamanla aşınan, eskiyen ve tıkanan tesisat borularının çatlayarak çeşitli su sızıntılarına sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız yerde veya iş yerlerinde zaman zaman tesisat bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapılması gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde, daha büyük hasarlarla karşılaşmamak adına, tesisat işlerinin aksatılmaması gerekmektedir.

   Su kaçağının bir diğer nedeni de sıcak su borularının zamanla tahrip olmasıyla gerçekleşmektedir. Siz de, su kaçağının sıcak su borularından ya da pis su borularından olduğundan şüpheye düştüyseniz, birkaç gün o boruları kullanmayarak su kaçağını tespit edebilirsiniz. En azından konutun hangi tesisat hattında olduğunu tespit etmiş olursunuz. Pis su borularında biriken tortular, pislikler ve atık yağlar sebebiyle borularda tıkanma ve tıkanmaya bağlı çatlama, kırılma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi sorunlar da su kaçaklarına davetiye çıkartmaktadır.

   Tüm bunların yanı sıra, Su Kaçağı Tespitiyle uğraşmak istemezseniz, bu problemin çözümünü profesyonellere bırakabilirsiniz. Protek Mühendislik olarak olarak yıllardır bu işte uzmanlaşmış, profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle her zaman yardımınıza hazırız. Hiçbir duvarınızı ve fayansınızı kırmadan, düzenli ve özenli bir biçimde çalışarak Su Kaçağı Tespiti adı verdiğimiz işlemi gerçekleştirmekteyiz.

   Görüntülü cihazlarımız olduğu gibi kameralı robotlarla da su kaçağını bulabilmekteyiz. İhtiyaca en uygun yöntemi kullanarak, komşularınızla en ufak bir sorun yaşamadan sizi büyük bir yükten kurtarıyoruz.

   Protek Mühendislik olarak, müşterilerimize uzun yıllardır hizmet ettiğimiz ve bu süre zarfında kaliteye oldukça fazla önem verdiğimizden dolayı; bünyemizde Su Kaçağı Tespiti konusunda tüm cihazlar mevcuttur. Yaşadığınız su kaçağı sorunlarını en kısa sürede, en az maliyetle çözüme ulaştırarak; hasarlı alanın tamir ve onarımını yapıp, size sağlam bir şekilde teslimatını gerçekleştirmekteyiz.

   Hasarlı bölge, teknolojik olarak kameralı ve robot cihazlarla kesin olarak %100 bulunduktan sonra, o bölge onarılmaktadır. Bu yüzden, boşuna zaman kaybetmeye, duvarları fayansları kırıp dökerek riske girmeye gerek yok. Hem zamandan tasarruf, hem de riske girmeden, başka hasarlara da sebebiyet vermeden sorunu çözmekteyiz.

     Cihazlarla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

   Su Kaçağı Tespitinde sıklıkla kullanılan teknik cihazlar, suyun akış yönünü bularak, su kaçağını bir ekran üzerinde göstermektedir. Teknolojik olarak su kaçağı problemi için en çok rağbet gören bu cihazlar, son dönemde Su Kaçağı Tespitinde en popüler olarak tercih edilen cihazlardır.

   Özellikle termal kameralar ile sıcak su borularında yaşanan su sızıntıları anlaşılabilmektedir. Termal kameralar yardımıyla sıcak su borularının tespiti yapılır ve sonrasında dinleme cihazları devreye girer. Dinleme cihazı, Su Kaçağı Tespitinde en çok tercih edilen, en verimli cihazlardandır. Çünkü, dinleme cihazı ile en hassas su kaçakları bile ayırt edilmekte ve bulunabilmektedir. Kısacası, Su Kaçağı Tespiti sırasında hedefi 12’den vurduğu için, en kullanışlı ve en çok tercih edilen aletlerin başında 1. sırada gelmektedir.

 

   Bir başka su kaçağı tespit cihazı ise “pis su kamerası”dır. Su sızıntılarının olduğu pis su borularında birden fazla hasarlı bölge olabilmektedir. Özellikle kırılmış, çatlamış veya ustalık hataları diye tasvir ettiğimiz tesisatın yapısından kaynaklı su kaçağını tespit ederken pis su kamerası sıkça kullanılmaktadır. Bu kamera yardımıyla, sorunlu bölge görülebilmekte ve gerekli müdahale yapılabilmektedir.

   Su kaçağı tespit edildiği esnada, sıkça yardım alınan teknolojik cihazların bir diğeri de; “nem ölçer” cihazıdır. Bu cihaz, adından da anlaşılacağı gibi nemi ölçmektedir. Su Kaçağı Tespitinde, yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır.

     Su Kaçağı Tespiti Maliyeti nedir?

   Su kaçağını tespit ederken, yaşanan probleme göre maliyet değişim göstermektedir. Her tesisat sorunu farklı olabileceği için, işlem de buna göre farklı cihazlar kullanılacaktır. Su kaçağının sebebi bulunduktan sonra, müşterilerimize tamir fiyatını bildiren ekibimiz, müşteriden onay aldığı takdirde sorunu en kısa zamanda çözecektir. Bütçenizi sarsmayacak bir hizmet için Protek Mühendisliğe ulaşabilirsiniz.

   Ayrıca eski yöntemlerle yapılan Su Kaçağı Tespiti işlemleri sırasında konutunuzdaki hasar düşünüldüğü zaman, profesyonel yöntem ve makinalar ile yapılan Su Kaçağı Tespiti servis hizmetini tercih etmemek sizin ve konutunuzun zararına olacaktır.

     Su Kaçağı Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Her işte olduğu gibi Su Kaçağı Tespitinde de önemli olan, uzman bir ekipten ve konusunda profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Su Kaçağı Tespitinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, doğru cihaz kullanımı ile kaçağın nereden başladığı ve neden su kaçağı oluştuğunu doğru şekilde bulabilmektir. Konusunda eğitim almış, yıllardır işinde uzmanlaşmış ekibimizle, yaptığımız işin garantisini vermekteyiz. Sürpriz yaşamamak, hayal kırıklığına uğramamak ve gereksiz masraf yapmaktan kurtulmak için bize, Protek Mühendislik ekibine gözü kapalı şekilde güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, yüksek kalite hizmetimizle her daim müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

     Su Kaçağı Tespiti İçin Her Zaman Hizmet Alabilir miyiz?

   Protek Mühendislik olarak, yılların verdiği deneyimle ve geniş ekibimizle birçok yerde faaliyet vermekte ve müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktayız. Su kaçağından şüphe ettiğinizde, sızıntı vb. sorunlarınız da bize her zaman ulaşabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimize, en yakın servisimizi yönlendirmekte ve su kaçağının neden kaynaklandığını tespit edip, gerekli onarımı ve düzenlemeyi yapmaktayız.

     Su Kaçağı Tespitinde Neden Protek’i tercih etmeliyim?

   Protek Mühendislik olarak, uzun zamandır İstanbul ve Ankara'da profesyonel hizmetlerimizi sunmakla birlikte, üstün hizmet anlayışı ve müşterilerimizin menfaatlerini düşünen yapımızla her zaman kaliteyi ön planda tutmaktayız.

Çünkü:

  • Son teknoloji cihazlarımızla, kameralı ve robotlu sistemlerle Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.
  • Kırmadan dökmeden su kaçağını noktasal bulmaktayız.
  • Su Kaçağı Tespitini yaptıktan sonra gerekli onarım ve tamiri de gerçekleştirmekteyiz.
  • Ek masraflara gerek kalmadan işinizi çözmekteyiz.
  • Yaptığımız işin garantisini vermekteyiz.
  • Konusunda profesyonel ekibimizle işinizi şansa bırakmıyoruz.
  • Tüm tesisat sorunlarında, yılların deneyimiyle hareket etmekteyiz.
  • İstanbul ve Ankara'nın her noktasına hizmet vermekteyiz.

   Siz de Su Kaçağı Tespiti işleriniz için kaliteli, profesyonel ve güvenilir bir hizmet almak istiyorsanız; Protek Mühendisliğe ulaşmak için 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları arayabilirsiniz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız